Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlsíte s použitím souborů cookie. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.

Čtvrtek 17.9.2020 Sobota 19.9.2020
Od 09:00 do 16:00
Gymnázium Vincence Makovského
Max. 200 osob

Letos se se koná ve dnech 17. – 19. 9. 2020 již 17. ročník celostátní konference Počítač ve škole. Tato konference má nejdelší tradici a drží si dlouhodobě kredit jedné z nejnavštěvovanějších akcí v oblasti využívání digitálních technologií ve vzdělávání. V Novém Měste na Moravě se v příjemném prostředí a pohodové atmosféře setkávají učitelé všech aprobací i funkcí se zástupci nejlepších firem, ke kterým patří i Vaše společnost. Společně si vyměňujete zkušenosti a diskutujete o co nejefektivním využívání služeb digitálních technologií v mateřských, základních, středních, ale i vyšších odborných či vysokých školách.

V letošním roce se mimo jiné zaměříme na tato témata:

Vizuální programování, které baví učitele i žáky

Praktický workshop se stavebnicí SAM Labs, na kterém si účastníci vyzkouší práci s bezdrátovými programovatelnými bloky. Ukážeme si úlohy vhodné pro všechny věkové skupiny. Rozjedeme autíčko ovládané z tabletu (MŠ a ZŠ), vytvoříme program založený na vizuálních blocích (ZŠ) a sestavíme i jednoduchý prográmek v jazyce Blockly (ZŠ a SŠ). Společnost SAM Labs je jedním z výrazných představitelů koncepce STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts a Mathematics), která přispívá ke zvyšování dovedností a kompetencí žáků v 21. století.

Jakub Novotný, AKTIVNÍ TŘÍDA SAM LABS

Od ryzí „Science“ k opravdovému „STEAM“ s pomůckami PASCO

Jako ukázka dalšího vývoje systému PASCO od čistého “Science” přístupu” k přístupu “Technology and Engineering” bude provedena demonstrace propojení měřícího systému a kódování (programování). Několik příkladů jednoduchých prográmků v jazyce Blockly, integrovaného v softwarech SPARKvue a Capstone, demonstruje, kterak se dá dat senzorů PASCO využít coby vstupů do funkčního algoritmu, který ovládá PASCO výstupní zařízení (např. automatizovaný pohyb vozíčku SmartCart nebo periferie //code.Node). Naznačíme skutečnost, že „měření s PASCO senzory“ se nemusí vždy realizovat pouze v hodinách F, CH, BIO, že “programování” se nemusí vždy odehrávat pouze v hodinách informatiky, a možnost, kterak by mohla vypadat “jiná” výuky technické výchovy!

Miroslav Staněk, AKTIVNÍ TŘÍDA PASCO

Interaktivní dotyková obrazovka jako centrum komunikace mezi učitelem a žáky

Na semináři se zaměříme na ukázky kombinace frontální výuky a individuální práce žáků. Ukážeme si, v čem se liší výuka na interaktivní tabuli a dotykové obrazovce. Ukážeme si, jak udělat z bílé tabule zelenou, jak přidat notovou osnovu, jak pozvat k obrazovce více žáků najednou, jak vložit obrázek z internetu, jak vylosovat, kdo půjde k tabuli. Následně si s tablety v ruce si vyzkoušíte, jak lze jednoduše zapojit žáky do výuky či jak využít metodu formativního testování. Prostě si budeme trochu hrát a trochu učit.

Tomáš Pravda, Pavel Borovička, AKTIVNÍ TŘÍDA PROMETHEAN

 

Více informací a registrace na
https://www.pocitacveskole.cz

 

Přijďte se podívat na některou z námi pořádaných či navštěvovaných akcí

konference

Zpravodaj Aktivní třída

Chcete být neustále v obraze? Mít aktuální informace, inspirativní tipy a přehled o chystaných seminářích? Přihlaste se k odběru zpravodaje Aktivní třídy a nic z toho vám neunikne.

Mám zájem

  • logo1
  • logo1
  • SAMLabs Logo grey
  • Root Logo Lockup kopie
  • 1710 maxell BSlogo 02
  • logo1
  • catchbox new
  • logo1
  • logo1